Zábaly

Zábaly ulevují od bolesti, pečují o pleť, doplňují důležité látky v těle a přináší intenzivní formu relaxace.

 – Rašelinový zábal  –

Aplikace teplého rašelinového polštáře na celá záda.

Rašelina Obsahuje velké množství organických a minerálních látek, které vznikaly v průběhu desítek tisíc let. Soli obsažené v minerálních pramenech prostupují rašelinovým substrátem a obohacují je o látky, které mají blahodárný vliv na náš organismus a bolestivé chronické stavy.

Vhodné při bolesti kloubů a páteře, při artróze, chronických bolestivých stavech a poruše krevního oběhu.

– Parafínový zábal –

Aplikace parafínového vosku lokálně na bolestivá místa, zábal na ruce a nohy.

Pozvolné prohřívání tkání a následné prokrvení, zrychluje metabolismus buněk. Tím dochází k rychlejší regeneraci a k účinnému odbourávání napětí ze svalů i kloubů.

Vhodné při artritidě, na tenisový loket, u neurologických onemocněních, Bechtěrevova choroba, poruchy prokrvení.

– Minerální bahno –

dodává pokožce stopové prvky a minerály, detoxikuje a čistí tělo, uvolňuje bolest a chrání klouby. Zábal obsahuje vysoké procento mořského bahna, které je bohaté na minerální látky a soli.

Má zklidňující efekt při bolestech kloubů a potížích pohybového aparátu – revmatismus, artróza, záněty šlach, svalová únava, působí hojivě, relaxačně a regeneračně.

– Čokoládový energetický zábal –

Kakao harmonizující a jemně stimulující. Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, pozitivně působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňovat endorfiny, hormony štěstí. Při čokoládovém zábalu tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxidanty.

Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek.

– Medový detoxikační zábal –

Jedná se o velice účinnou metodu alternativní medicíny, jak se zbavovat toxických látek uložených v těle. Pomáhá při léčbě rozmanitých nemocí a chronických chorob způsobených vlivem stresu, nezdravého životního stylu a stravování, škodlivých účinků špatného životního prostředí.

Kontraindikace

Horečnaté a infekční onemocnění, těžká onemocnění srdce a krevního oběhu, vysoký krevní tlak, zánětlivé procesy v těle, poranění kůže a jiné akutní onemocnění pokožky, alergie na obsah zábalu, rakovina, nádory či jiné podkožní bulky (zábal je možno provést po doložení potvrzení od lékaře)

Masáže

– Klasická masáž zad a šíje –

Uvolňující masáž zad a šíje – uvolní napjaté a namožené svaly.

– Uvolňující masáž nohou –

Uvolňující masáž pro celé nohy –  spolu se zády, jsou nohy jako hlavní nosič našeho těla nejvíce zatěžovanými partiemi.

 – Uvolňující masáž rukou –

Uvolňující masáž pro celé ruce – uleví namoženým a zatuhlým svalům.

-Terapeutická masáž –

Tato masáž pomáhá tělu uvolnit dlouhodobé problémy. Zablokované, stažené svaly a s tímto stavem související obtíže, například bolesti hlavy, brnění končetin a jiné obtíže.

– Celková relaxační aromamasáž –

Hluboce relaxační aromaterapeutická masáž celého těla. Tato masáž pomocí vůní a harmonických tahů dovede velice efektivně zrelaxovat vaše tělo i duši.

– Breussova masáž páteře –

Speciální masáž sloužící k odstranění bolestí zad hlavně v oblasti páteře a k regeneraci meziobratlových plotének. Při masáži používáme třezalkový olej, který vmasírujeme do bolestivých míst, čímž ještě zvýšíme účinnost celé terapie. 

– Relaxační masáž lávovými kameny –

Je velice účinná terapie na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se pomocí speciálně upravených lávových kamenů oblého tvaru a různé velikosti. Účinkem tepla dochází k prohřátí nervových zakončení a tím následně k uvolnění a aktivaci vnitřních orgánu, které jsou těmito nervy vyživované. Uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku a tím přináší celkové uklidnění organismu.

– Indická antistresová masáž hlavy –

Dokonale uvolní svaly, prokrví pokožku, odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji. Zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organismus. Opakována několikrát za sebou dokáže omezit výskyt migrén.

– Detoxikační masáž medem –

Med se rozetře po zádech, dochází k prohřátí kůže, med se vstřebává, váže na sebe toxiny a tzv. pumpováním je odstraní z organismu ven.

– Lymfatická masáž –

Lymfatický systém odstraňuje nečistoty a odpadní látky z těla.
Skládá se z množství mízních uzlin, spojených mízními cévami. Zdravá pojivová tkáň vyživuje každou buňku v těle, ale je-li ucpaná, výživa buněk a proudění odpadních produktů do krevního řečiště se zpomalí. Je-li lymfatický systém stimulovaný masáží zpomalení mizí, funkce těla se zlepší a imunitní systém je posílen.

– Lifting obličeje –

Tato masáž je oblíbená z důvodu ihned viditelných účinků, protože se zaměřuje na mimické svaly obličeje. Má hloubkové a detoxikační účinky. Působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů.

– Reflexní masáž chodidel –

Terapeutická metoda je založená na aktivaci vnitřních orgánů masáží nervových zakončení jednotlivých orgánů těla na ploskách chodidel.
Masáží dosáhneme lepší prokrvení receptorů a tím i lepšího prokrvení odpovídajícího orgánu.

– Čínská masáž Tuina –

Tato masáž vychází ze stejných teoretických základů a filosofie jako tradiční škola akupunktury, ale ošetření a stimulace citlivých bodů se provádí rukou, loktem nebo vhodnou masážní pomůckou. Tuina zprůchodní energetické dráhy a účinně podpoří oběh krve a vnitřní energie v těle.

– Anticelulitidová masáž –

Je to speciální masáž, která se používá k odstranění celulitidy. U této masáži dochází k uvolnění kolagenových vláken a přeuspořádání tukových buněk a tím následně k vyhlazení tzv. pomerančové kůže. Odvádí se voda z těla, zrychluje se látková výměna.

Celkové Kontraindikace

Horečka, zánětlivé procesy v těle, neléčený vysoký tlak, kardiovaskulární onemocnění, trombóza, alergie na aplikované prostředky, rakovina, nádory či jiné podkožní bulky (masáž je možno provést po doložení potvrzení od lékaře)

Lokální kontraindikace

Jizvy mladší jednoho roku,velké zhmožděniny, otoky, křečové žíly, plísňová onemocnění, kožní vřídky.

Pedikúra

– Mokrá pedikúra-

Vaše nohy vložím do příjemně teplé vody, ve které je rozpuštěna relaxační sůl. Poté je osuším a ošetřím speciální emulzí. Pro ošetření nohou používám sterilní pedikérské nástroje. Tato metoda je vhodná i pro zákazníky trpící diabetem.

Dalším krokem v rámci pedikúry je péče o Vaše nehty. Na Vaše přání Vám nehty nalakuji a provedu zdobení. Pedikúra je zakončena peelingem a jemným vmasírováním ošetřujícího krému.